Tělové očistné svíce

Historie tělových svící sahá až do dávnověku, neboť jejich léčivé účinky znaly již starodávné národy, i když do dnešní podoby měly svíce ještě hodně daleko.  Naši předkové naslouchali svému tělu  mnohem víc, než my nyní a přišli  na to, že neduhy, nemoci a bolesti svědčí o nedostatečném toku životní energie. Moudrý člověk nezavrhuje znalosti a zkušenosti předků, ale naopak, ke  starým a osvědčeným metodám léčení se v dnešní přechemizované době  rád vrací. Jednou z takových neinvazivních metod léčení je právě aplikace tělových svící.

Říká se, že v jednoduchosti je dokonalost. A to tělové svíce svou jednoduchou  aplikací a  přitom skvělým výsledkem dokonale splňují. Jejich hlavním přínosem je, že aktivují lymfatický systém  organizmu, aktivují  tok energie v těle a účinně podporují  celkovou detoxikaci organizmu.  Uvolňují rovněž energetické bloky v těle a tím spustí samoléčebný proces v organizmu a proudění životní energie i do těch míst, která byla až dosud zablokována (odstraňování bloků v těle se projevuje například prskáním svíce).

Celá svíce je z čistě přírodních materiálů -čistá bavlna, pravý včelí vosk, kurkuma, obohacená různými esenciálními oleji z léčivých bylin (o silně protizánětlivém účinku kurkumy nelze pochybovat). Jde o dutý váleček,na konci  opatřený symbolickým obrázkem, jehož horní linie zároveň slouží jako ryska, ke které smí svíce dohořet. Při hoření vzniká komínový efekt, při němž se účinné látky obsažené ve svíci dostávají do podkoží a vzniklým podtlakem uvnitř svíce dochází k vytahování toxinů a škodlivin z těla, ale také k eliminaci bolesti, podlitin, zánětů, kamenů, cyst atp.

Důležitou zásadou je důsledné dodržování pitného režimu (min. 2 až 3 litry denně)!!!!!

 

Jak svíci aplikovat ?

-         nejprve si připravíme pomůcky – svíci, plnou misku (hrnek) vody, sirky, pinzetu nebo nůžky a papírový ubrousek nebo kapesníček, či kousek gázy

-         ošetřovanou osobu uložíme do vodorovné polohy a jemně jí promasírujeme krouživými pohyby  postižené místo (můžeme použít i vhodný masážní olej)

-         pak na postižené místo položíme papírový ubrousek či kapesníček a přiložíme svíci, kterou zapálíme na tom konci, kde není opatřen obrázkem

-         svíci držíme lehce mezi  palcem a ukazováčkem (doporučuje se levou rukou) tak, aby plamen svíce směřoval vždy kolmo vzhůru

-         pokud se během hoření svíce (což je zhruba 8-15 min.) utvoří větší oharek, je lepší jej pinzetou nebo nůžkami hned odstranit do připravené misky s vodou

-         svíci necháme dohořet k horní linii obrázku a uhasíme v připravené misce (přenášíme opatrně, aby ze svíce nevypadl odpad).

 

Svíci si můžeme podržet na postiženém místě sami, ale jen na takovém místě, kde na svíci dobře uvidíme. V oblasti hlavy, zad a na obtížně přístupných místech těla se doporučuje aplikace svíce prostřednictvím druhé osoby. Protože se jedná o práci s otevřeným ohněm, byť malým, je třeba dodržovat při manipulaci se svící patřičnou opatrnost.

 

Kam svíci přikládat ?

 

-         přímo na bolestivé či oteklé  místo

-         detoxikace organizmu – do pupku či postupně na střed dlaní (začíná se levou dlaní)

-         čištění lymfatického systému : – do pupku (lymfa dolní části těla), - do středu dlaní (začíná se levou a čistí se tak lymfa horní části těla), - přímo na lymfatické uzliny nebo pomalu pohybovat svící (stále podloženou papírovým ubrouskem) např, od podkolenní jamky směrem k srdci (ošetřovaná osoba leží samozřejmě na břichu)

-         začínající nachlazení, rýma zánět čelních dutin – na čelo (mezi obočí nebo mírně nad)

-         chřipka – na čelo nebo na prsní kost (ne však blízko k srdci)

-         bolest v krku – do důlku pod krkem

-         zánět dýchacích cest – na plíce nebo do důlku pod krkem

-         astma, stav po zánětech plic nebo dýchacích cest – na prsní kost

-         zánět zubů nebo dásní – na tvář (v místě bolesti)

-         žaludeční potíže – na žaludek

-         gynekologické problémy – na podbřišek, na vaječníky (i cysty na nich) nebo do pupku

-         problémy s prostatou – na podbřišek

-         zánět močového měchýře nebo močových cest – na podbřišek

-         opar – pod ucho

-         potíže se sluchem, stav po zánětech středního ucha – za ucho

-         unavené oči a pro zlepšení zraku – mezi obočí nebo na vnější koutky očí (začínáme levým)

-         štítná žláza, problémy s komunikací – do důlku pod krkem

-         modřiny – přímo na modřiny nebo vedle nich

-         hemeroidy – na začátek rýhy mezi půlkami zadku (k doléčení nekrvácejících hemeroidů)

-         alergie a ekzémy – na játra

-         bolesti krční páteře, k uvolnění trapézových svalů – za krk

-         bolesti hlavy – za krk do důlku (kde začínají vlasy)

-         hojení jizev – vedle jizvy.

Významným energetickým centrem těla je pupek. Proto aplikace svící přímo do pupku řeší i mnohem víc potíží, např. nespavost, poruchy trávení, hubnutí, vysokou horečku (lze aplikovat svíci i na hrdlo), povzbuzení pohlavní svěžesti, ale i deprese, nervozitu (lze aplikovat svíci i na brzlík) a ženské problémy (2 cm pod pupkem).

Nedoporučuje se – aplikovat svíce těhotným ženám a dětem do 3 let (existují svíce pro děti  s kratší dobou hoření- lze použít i polovinu této svíce), osobám s alergií na včelí produkty, osobám s výrazně vysokým krevním tlakem, v oblasti srdce, na sliznice nebo do otevřených ran (ani na krvácející hemeroidy), do ušního otvoru (k tomu slouží ušní svíce, které jsou z toho důvodu užší). Pokud je chceme použít k léčení uší, dáváme tělové svíce před ucho nebo za ucho (nikoliv tedy přímo do ucha).

 

Co vyčteme z odpadu dohořelé svíce?

Ve zbytku dohořelé svíce se nahromadí odpad vytažený z těla a z jeho složení a zabarvení můžeme vyčíst původ našich potíží. Po uhašení svíce vyklepneme odpad ze svíce (nebo svíci roztříhneme nůžkami, a pak odpad vyklepneme) na ubrousek, kterým jsme celou dobu hoření měli podloženou svíci. Zpravidla se objeví  jemný světlý prášek, který ale obsahuje bakterie a škodliviny vytažené z těla,  apod.

Často se však objeví i hrudky a ztvrdliny  nejrůznějšího zabarvení a velikosti :

-         žluté až hnědé značí hnis v těle

-         růžové až červené značí  čerstvé krevní sraženiny,  tromby

-         oranžové jsou živé bakterie (odpadu se nedotýkejte holýma rukama)

-         šedé až černé značí kameny a písek v těle.

 

Po několika dalších aplikacích  se však hrudky zmenšují až se zcela ztratí. Z řady zkušeností i jiných   terapeutů aplikujících svíce, bylo ověřeno  pomocí RTG či ultrazvuku, že došlo i k úplnému odstranění cyst, kamenů apod.

 

Jak často svíce aplikovat ?

Každá přírodní metoda vyžaduje čas a trpělivost. Tělu chvíli trvá, než všechny informace, které mu svící poskytujeme, vezme na vědomí, vyhodnotí a začne na ně reagovat. Pokud tedy máme potíže dlouhodobé, chronické a úporné, nemůžeme očekávat, že právě jen jedna svíce naše potíže ihned odstraní. Obvykle stačí přikládat jednu svíci denně na postižené místo až do úplného vymizení potíží, ale při akutní bolesti je třeba přiložit svíce na stejné místo až tři po sobě (doporučuje se několik minut až hodinu mezi jednotlivými svícemi posečkat, ale záleží na tom, jak se ošetřovaná osoba subjektivně cítí). Jestliže aplikujeme ve stejný den na jedno a to samé místo tři svíce za sebou, je nutné příští den (nebo i další den) vynechat. Pokud aplikujeme svíce vždy na jiná různá místa na těle, můžeme tak činit denně bez omezení. Časová prodleva se tedy týká jen když aplikujeme tři svíce za sebou na totéž místo.

To nejjednodušší použití svící , pokud nás akutně netrápí žádný problém, je aplikace svíce do uší (začínáme levým), čímž harmonizujeme celé tělo, nebo pro pročištění horní lymfy aplikujeme svíce na střed dlaní (začínáme levou) a pro pročištění dolní lymfy dáme svíci do pupíku. Zásadou je, že pokud aplikujeme svíce na orgány, které máme v páru (jako jsou oči, uši, ledviny), vždy dáváme svíci na oba orgány a začínáme vždy levým, i když nás trápí právě orgán na pravé straně.

Po skončení aplikace svícemi celý proces samoléčení organizmu ještě nějakou dobu dobíhá a ta doba  je úměrná hloubce procesu nastalých změn (někdy trvá dny, jindy i týdny). Proto je aplikace tělových svící velmi vhodná i po masážích (zejména lymfatické), po meditacích, rodinných konstelacích, kineziologickém odblokování apod., neboť urychluje a podporuje proces změn na fyzické i psychické úrovni.

Kombinace tepla, vůně a plamínku svíce navozuje pocit klidu a uvolnění tolik potřebného v dnešní uspěchané době.      

-         Svíce  nepodléhají schválení SZÚ a MZ.

-          Skladujte je v suchu, chladu a temnu.

-          Cena 35,- Kč za jeden kus.

-          Při koupi 50 a více kusů je cena 30,- Kč za jeden kus.  

 

© Copyright Centrum Věra